Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury
  Mały Miś w świecie wielkiej literatury Uprzejmie informujemy, że nasze przedszkole w b.r. szkolnym bierze udział…
  Written on Saturday, 10 November 2018 08:06
 • Zabawy z gliną
  Zabawy z gliną Dzisiejszy dzień w przedszkolu należał do bardzo pracowitych. Zaraz po…
  Written on Thursday, 08 November 2018 19:41
 • Wycieczka do stadniny
  Wycieczka do stadniny Pod koniec października gościliśmy w Stadninie Koni „ Stragona” w…
  Written on Monday, 05 November 2018 20:00
 • Smakowite bułeczki - warsztaty kulinarne dla dzieci
  Smakowite bułeczki - warsztaty kulinarne dla dzieci Od października b.r. ruszyły warsztaty kulinarne w naszym przedszkolu. Te…
  Written on Monday, 05 November 2018 19:55
 • WARSZTATY Z DYNIĄ
  WARSZTATY Z DYNIĄ W dniu dzisiejszym, 31 października w przedszkolu odbyły się warsztaty,…
  Written on Thursday, 01 November 2018 14:52
więcej aktualności

Wednesday, 25 November 2015 20:48

Polsko-niemieckie spotkanie Zachować Pamięć Bautzen - Sobótka w Morawie

Rate this item
(0 votes)

W dn. 02-07.11.2015 r. w Morawie odbyło się polsko-niemieckie spotkanie młodzieży w ramach programu „Zachować pamięć“. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Schiller-Gymnasium w Bautzen i Powiatowego Zespołu Szkół w Sobótce. Tematem przewodnim spotkania były wizyty i warsztaty w miejscach pamięci związanych z II wojną światową.

Uczniowie zapoznali się bliżej z historią obozu koncentracyjnego w położonej blisko Morawy Rogoźnicy, kiedyś Gross-Rosen, w której przymusowo pracowali więźniowie, w następny dzień kompleks sztolni Olbrzym w Walimiu a następnie Miejsce Pamięci Dom na Wzgórzu w Krzyżowej, gdzie spotykali się członkowie ruchu oporu Krąg z Krzyżowej.

Wolontariusze z Morawy przygotowali dla uczestników podchody w parku, które rozciągnęły się na całą wieś i okolice. Dużo czasu poświęcono za gry i zabawy integracyjne. Ważnym punktem były wspólne zajęcia w pałacowej kuchni, gdzie pod okiem szefowej kuchni przygotowywano specjały kuchni śląskiej, tj. Kluski śląskie, pierogi i ciasto drożdżowe z kruszonką.

Wieńczącym punktem programu była rozmowa przy kominku z Melittą Sallai, która opowiadała o swoim dzieciństwie i młodości w Muhrau, dorosłym życiu w Afryce i powrocie do Morawy.

Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i fundacji Bethe Stiftung, bez wsparcia których projekt ten nie mógłby być zrealizowany.

Read 1802 times Last modified on Wednesday, 25 November 2015 21:25