Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

 • Pałacowe spotkania
  Pałacowe spotkania W Pałacu w Morawie w siedzibie Fundacji św. Jadwigi w…
  Written on Wednesday, 17 July 2019 18:59
 • Zabawy z gliną
  Zabawy z gliną W przypałacowej pracowni ceramicznej odbyły się warsztaty, podczas których dzieciaki…
  Written on Wednesday, 10 July 2019 11:42
 • Przyjaźń nie ma granic
  Przyjaźń nie ma granic W miniony wtorek odbyło się kolejne spotkanie z seniorami w…
  Written on Wednesday, 10 July 2019 11:38
 • Seniorzy zdobywają świat - Seniorzy w Tajlandii
  Seniorzy zdobywają świat - Seniorzy w Tajlandii W ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od…
  Written on Wednesday, 10 July 2019 10:57
 • Teatr w Morawie
  Teatr w Morawie W dniach 25.06. – 28.06.2019 r w Pałacu w Morawie…
  Written on Tuesday, 02 July 2019 08:29
więcej aktualności

Tuesday, 07 May 2019 20:30

Konferencja inauguracyjna programu ASOS 2014-2020 w Morawie

Rate this item
(0 votes)

W Pałacu Morawa został dziś zainaugurowany projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.

Konferencja szkoleniowa w ramach projektu „Moja i twoja historia-ocalić od zapomnienia" była również okazją do spotkania seniorów z burmistrzem Strzegomia, Zbigniewem Suchytą i jego zastępcą, Wiesławem Witkowskim, którzy czynnie wspierają szereg projektów w Pałacu Morawa.

Weźmie w nim udział grupa 80 seniorów z Powiatu Świdnickiego i Wałbrzyskiego. Przedsięwzięcie jest rozpisane na miesiące maj-grudzień i obejmuje bardzo szerokie spektrum aktywności dla osób w wieku emerytalnym. Seniorzy będą zaangażowani w działania artystyczne, dziennikarskie, historyczne, rękodzielnicze, przewodnickie.

Ważnym aspektem programu będą warsztaty edukacyjne dotyczące poprawy komfortu życia seniorów i odnalezienia się w obecnej rzeczywistości społecznej, prawnej.

Moduł: "Vademecum zdrowego i szczęśliwego Seniora" obejmie edukację kulinarną(zajęcia w szkołach w Wałbrzychu, Świdnicy i Strzegomiu), zajęcia praktyczne z zakresu kultury fizycznej, edukację prozdrowotną. Aktywizować uczestników będą również „Warsztaty przewodnickie" w terenie (na szlakach turystycznych, na obszarze Natura 2000, w zabytkowych rejonach miast). „Senior na szlaku kultury" to cykl wycieczek plenerowych do ciekawych miejsc ale również wyjazdów do kina, teatru, muzeów. Doskonałym uzupełnieniem jest warsztat: „Moja i twoja historia-warsztaty teatralno-komunikacyjne" oraz „Warsztaty fotograficzne".

 • Będziemy chcieli zachęcić seniorów również do podzielenia się swoimi opowieściami, historiami rodzinnymi, fotografiami - mówi dyrektor Fundacji św. Jadwigi, Marzena Muszyńska-Szwegler. Dlatego przygotowaliśmy również praktyczne zajęcia z pisania: „Warsztaty biograficzne" a dla tych z uczestników, którzy rozsmakują się w pisaniu: „Warsztaty dziennikarskie".
 • Zaprosiliśmy do poprowadzenia zajęć doskonałych specjalistów, praktyków w poszczególnych dziedzinach. Chcemy, żeby seniorzy zakończyli cykl spotkań wyposażeni w wiedzę i konkretne umiejętności-mówi Alicja Przepiórska, koordynatorka projektu.

Jednak ASOS w Morawie to nie tylko zdobywanie wiedzy. W ramach programu, warsztatów ogrodniczych, kulinarnych, ceramicznych i rękodzielniczych w przyjemnej atmosferze seniorzy będą nabywać nowe, praktyczne umiejętności.

Read 139 times