Print this page
Thursday, 16 May 2019 10:52

Wymiana międzynarodowa w Morawie

Rate this item
(0 votes)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku oraz Integrierte Gesamtschule Halle am Steintor po raz pierwszy w Morawie.

W dniach 13-17.05.2019 odbywa się projekt współfinansowany przez Polsko Niemiecka Współpracę Młodzieży.

Tematem naszego spotkania jest: „Europa pełna kontrastów”. Program spotkania jest bardzo urozmaicony.

W dniu przyjazdu po zakwaterowaniu w pięknych pałacowych pokojach wszyscy spotkali się w auli. Runda zapoznawcza po angielsku i wiele ciekawych gier i zabaw zapoznawczych  pozwoliło przełamać barierę i już po chwili każdy uczestnik miał uśmiech na twarzy.

We wtorek, drugiego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Najważniejszym punktem tych warsztatów było wykorzystanie lokalnego produktu- czosnku niedźwiedziego, choć bułeczki z konfiturą z róży też wyszły niesamowicie. Tego samego dnia odbyły się również warsztaty ceramiczne. Wielu uczniów wykazało się bardzo dużym talentem w tej dziedzinie!

Po wyczerpującym dniu zasiedliśmy przy kominku z Panią Melittą Sallai aby dowiedzieć się więcej o historii pałacu w Morawie.

W środę uczniowie zwiedzają Kościół Pokoju w Świdnicy oraz przepiękne Stare Miasto we Wrocławiu. Na wieczór przygotowaliśmy quizy tematyczne.

W czwartek zaplanowanych zostało sporo zajęć tematycznych, m.inn. przygotowanie prezentacji nt. swojego regionu, miasta i szkoły. Karty pracy w języku angielskim, które uczniowie będą wypełniać wspólnie w mieszanych grupach dają podstawę do wspólnych rozmów i rozważań na temat wspólnej Europy.

Po południu idziemy do stadniny, spróbować swoich sił w jeździectwie. To będą wrażenia!

Później przeprowadzimy ewaluacje spotkania i porozmawiamy o planach na następne spotkanie.

Na koniec dnia uczniowie mają zaplanowaną zabawę taneczną. Dzięki wspólnie utworzonej play liście poznają gusta muzyczne swoich sąsiadów. 

Piątek wcześnie rano nasi goście wyjeżdżają do swoich domów. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Morawie będzie dla nich wartościowy i na długo zostanie w ich pamięci.

Read 537 times