Sprawozdania OPP


Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 02 July 2020 18:07

Teatr w Pałacu

Rate this item
(1 Vote)

Od wtorku do soboty trwają w Morawie międzypokoleniowe warsztaty teatralne, które odbywają się w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”. 

Warsztat składa się z dwóch etapów: komunikacji międzypokoleniowej, podczas której uczestnicy poznają się wzajemnie, obserwują, integrują, pracują nad wzajemną komunikacją, po to by określić tematy, które ich definiują, które są dla nich wspólne. Drugi etap to warsztaty teatralne, prowadzone przez aktora Teatru Narodowego Oskara Hamerskiego. 

Celem warsztatów jest między innymi integracja międzypokoleniowa poprzez poznawanie siebie nawzajem i uczenie się oglądania świata i otaczających nas zjawisk z uwzględnieniem perspektywy drugiego człowieka, w tym przypadku reprezentanta innego pokolenia oraz opowiedzenie własnej historii..

Grupa  została zaproszona do przeprowadzenia dialogu słowno-muzycznego między pokoleniami, z wykorzystaniem narzędzi jakimi jest słowo, muzyka, techniki teatralne w tym improwizacja. Uczestnicy, Seniorzy i Młodzież, pracując dotykają wspomnień, emocji i uczuć, szukając dla siebie najlepszego tła, aby wyrazić siebie. „Moja i twoja historia” przydarza nam się każdego dnia, niezależnie od wieku. Każdy z nas nosi jakąś historię w sobie, mnogość historii przeszłych, obecnych i tych wymarzonych, które jeszcze się nie zrealizowały. Podczas warsztatów pracujemy nad przedstawieniem, które pozwoli na wyrażenie siebie , opowiedzenie swojej historii, być może nadania jej nowego znaczenia a może opowiedzenie  historii z przyszłości, ożywienie, zwizualizowanie i zwerbalizowanie marzeń.

Pozdrawiam

Alicja Przepiórska

Autorka i koordynatorka projektu

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz

Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”

Read 81 times Last modified on Thursday, 02 July 2020 18:17