Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

więcej aktualności

Super User

Super User

Saturday, 25 March 2017 09:35

Kropa w przedszkolu

W środę, 22 marca do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru „Kropa” z pouczającym i zabawnym spektaklem pt. „Psotki i kłopotki Leśnej Istotki”. Przedszkolaki uważnie śledziły perypetie sympatycznych bohaterów m.in.: Zbója Macieja, Leśnej Istotki, rapującej Biedronki, Stonogi, Muchomora oraz sławnego Sędziego Kalosza. 

Saturday, 25 March 2017 09:28

Witaj wiosno!

W naszym przedszkolu przygotowania do nowej pory roku zaczęły się już kilka dni wcześniej. Dekoracja przedszkola zmieniła się z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody, nie zabrakło również prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

Wednesday, 08 February 2017 20:14

Wszyscy bawili się wspaniale...

Karnawał, to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

W poszukiwaniu ciekawych miejsc do realizacji nowego programu „Tajna historia XX wieku” Bogusław Wołoszański trafił do Morawy. Towarzyszył mu Robert Kudelski, autor wielu publikacji nt. zaginionych dzieł sztuki, m.in. pasjonującej książki „Zaginiony Rafael”. Jeden ze skarbów kolekcji Czartoryskich ostatni raz był widziany w styczniu 1945 roku w Pałacu w Morawie.

Sunday, 22 January 2017 20:20

Kochanym babciom i dziadkom sto lat..

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni,  kiedy każdemu robi się cieplej na sercu: jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Monday, 02 January 2017 19:06

Cicha noc…

Jasełka bożonarodzeniowe, to uroczystość, która zawsze ma swój nastrój, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W blasku lampek choinkowych w przedszkolu w Morawie pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat. 

Monday, 19 December 2016 22:24

Zaczytane przedszkole…

Wielką niespodzianką dla naszych przedszkolaków były odwiedziny pań: Eli i Ewy z Biblioteki Publicznej w Strzegomiu.

Monday, 12 December 2016 17:30

Witaj Mikołaju!

Do naszego przedszkola często przybywa dużo miłych gości, ale dziś przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci, który jak wszystkim wiadomo zawsze ma niespodzianki – prezenty. Święty Mikołaj, nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego przedszkola. Dzieci powitały Mikołaja piosenkami, wierszykami i tańcami. Nasz gość był pod wielkim wrażeniem talentu naszych małych artystów. Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków.

Witajcie dzieciaki! Nasze przedstawienie zapowiada dzisiaj radosne bzyczenie! – tak aktorzy przywitali się z przedszkolakami podczas przedstawienia pt.:,,Jak poszczółka mała radzić sobie chciała”. Dzieci obejrzały zabawną i pouczającą opowiastkę o samodzielności i bezpieczeństwie. Z całą pewnością każde dziecko zapamiętało numer alarmowy 112.

Saturday, 26 November 2016 10:30

Listopadowe spotkanie z Filharmonią…

W listopadowym spotkaniu z ,,Filharmonią na wesoło” przenieśliśmy się do przepięknej i malowniczej Irlandii. Wesoła i skoczna muzyka towarzyszyła nam w trakcie całej podróży. Przedszkolaki poznały nowy instrument dęty, drewniany - flet.  Muzyka, nauka, zabawa i humor - tak najkrócej można podsumować listopadowe spotkanie z artystami z filharmonii.

Page 1 of 27