Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

więcej aktualności

Super User

Super User

Monday, 22 May 2017 19:18

Majowa przygoda z literaturą

,, W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz…”

Thursday, 27 April 2017 22:53

Kwietniowe spotkanie z filharmonią

„Gorący Kair”, czyli kwietniowe spotkanie z filharmonią Tym razem przenieśliśmy się do stolicy Egiptu - słonecznego Kairu. Piaszczyste plaże, wyjątkowe rafy koralowe, bazary, to tylko nieliczne z atrakcji tętniącego życiem Kairu. Instrumentem jaki towarzyszył nam podczas podróży był kontrabas. Taka nauka poprzez śpiew i zabawę bardzo podobała się przedszkolakom. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu.

Dom - das Zuhause- Home słowo posiadające dużo znaczeń dosłownych i przenośnych. Dom - budynek przeznaczony do celów mieszkalnych, dom jako rodzinna atmosfera gdzie czujemy się bezpieczni otoczeni ciepłem rodzinnym, dom to miejsce w którym dorastamy , odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy, to nasze miejsce na ziemi , ludzie z którymi czujemy się dobrze.

Wiosenna aura i skąpany w słońcu Pałac w Morawie przywitały uczestników kolejnego już polsko-niemieckiego spotkania młodzieży. Uczniowie dwóch szkół – Norbertus Gymnasium w Magdeburgu i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu spędzili ostatnie marcowe dni  (27.03-31.03) na wspólnej zabawie i pracy.

Tuesday, 18 April 2017 07:41

Wielkanoc

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze śniadania wielkanocnego.

Tuesday, 11 April 2017 18:33

Jarmark Wielkanocny

To już tradycja, że w Niedzielę Palmową odbywa się Jarmark Wielkanocny z udziałem przedszkolaków z Morawy. Charakter uroczystości podkreśliły stroje dzieci w wiosennych barwach, oraz tańce nawiązujące do tradycji wielkanocnych. Oryginalnie zaprezentowały się dzieci: Natalka Maja R. Maja K. Kuba oraz Emilka recytując utwory literackie: ,,Ola i wiosna”, „Motylek”, „Żaba”- Jana Brzechwy. Było kolorowo i bardzo świątecznie. 

Wednesday, 05 April 2017 17:43

Bogusław Wołoszański znów w Morawie

Bogusław Wołoszański po raz kolejny zawitał ze swoją ekipą do Morawy. W ramach nowego projektu „Tajna Historia XX wieku” realizowanego dla telewizji Polsat powstanie odcinek poświęcony wojennej historii Pałacu w Morawie i jego mieszkańców, szczególnie p. hrabiny Melitty Sallai z domu von Wietersheim-Kramsta, która jako 18-letnia dziewczyna opuszczała w dramatycznych okolicznościach uciekając przed zbliżającym się frontem radzieckim opuszczała rodzinny Pałac w mroźny styczniowy poranek 1945r.

Saturday, 01 April 2017 07:51

Poetyckie Konfrontacje Przedszkolaka

W ramach Strzegomskich Dni z Teatrem, we wtorek 28.03.2017 r. odbyły się ,,Poetyckie Konfrontacje Przedszkolaka. Dzieci z Morawy zaprezentowały wybrane przez siebie utwory poetyckie. 

Saturday, 25 March 2017 09:35

Kropa w przedszkolu

W środę, 22 marca do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru „Kropa” z pouczającym i zabawnym spektaklem pt. „Psotki i kłopotki Leśnej Istotki”. Przedszkolaki uważnie śledziły perypetie sympatycznych bohaterów m.in.: Zbója Macieja, Leśnej Istotki, rapującej Biedronki, Stonogi, Muchomora oraz sławnego Sędziego Kalosza. 

Page 1 of 28