Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

więcej aktualności

Super User

Super User

Thursday, 19 April 2018 17:59

Wszystko o wodzie….

W tym tygodniu w ramach projektu ,,Woda źródłem życia i energii” przyjrzeliśmy się bliżej problematyce zanieczyszczeń wód. Dzieci poznały różne przyczyny  tych zanieczyszczeń. Z wielkim zainteresowaniem dokonały segregacji czynników, które mają zły i dobry wpływ na stan otaczającej nas wody. Przeprowadziliśmy próbę filtrowania brudnej wody, która zakończyła się sukcesem.

Wednesday, 18 April 2018 10:37

Woda wokół nas

W poniedziałek, 9.kwietnia odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu zatytułowanego „Woda źródłem życia i energii” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek”.

Friday, 30 March 2018 06:17

Wielkanoc w przedszkolu

Przedszkolaki jak jedna rodzina zasiadły przy wspólnym wielkanocnym stole. Wcześniej poznały  tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych.

W ramach  przygotowań do Świąt Wielkanocnych  przedszkolaki poznały sposób powstawania wydmuszek. Osobiście przekonały się ile potrzeba siły, aby mogła powstać taka świąteczna wydmuszka. Malowały, wyklejały, ozdabiały jajka, by później w domu włożyć je do swoich świątecznych koszyczków.

Friday, 30 March 2018 06:08

Przedszkolaki na scenie….

Coroczny Jarmark Wielkanocny jest znakomitą okazją do występów artystycznych przedszkolaków, uczniów szkół oraz zespołów folklorystycznych. Na scenie XX Jarmarku Wielkanocnego nie zabrakło również dzieci z naszego przedszkola. Zaprezentowaliśmy się wiosennie i wesoło.

Friday, 23 March 2018 18:27

Kłopoty Pani Wiosny

Wiosna to niezwykła pora roku. Wszystko kwitnie, budzi się do życia. Na łąkach oraz polanach kwitną pierwsze kwiaty. Stopniowo pojawiają się białe przebiśniegi, fioletowe przylaszczki. Zieleni nabierają  drzewa, krzewy i trawa.

Sunday, 25 March 2018 18:24

Wielkanocny zajączek

Dziś w przedszkolu gościliśmy grupę z Wrocławia o nazwie ,,Rewelacja”, która zaprosiła dzieci do udziału w interaktywnym, wiosenno- wielkanocnym przedstawieniu zatytułowanym ,,Wielkanocny zajączek”.

20 marca 2018 roku w Strzegomskim Centrum Kultury odbyły się Konfrontacje Poetyckie Przedszkolaków. Z przedszkola w Morawie doskonale zaprezentowały się Maja R. i Emilka Z. w wierszu „Moja mała ojczyzna”, Maja K. w wierszu „Nasze polskie ABC”, a Maja B. wyrecytowała jednym tchem wiersz pt. „Barwy ojczyste”.

Tuesday, 20 March 2018 19:36

Woda nasz skarb

W środę, 14 marca, zrealizowaliśmy pierwsze zajęcia w ramach projektu ,,Woda źródłem życia i energii”. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że byt na ziemi nie jest możliwy bez wody.

Wspólne projekty łączą ludzi różnych narodowości, nawet wówczas gdy język stanowi pewną przeszkodę. W Pałacu w Morawie odbywają się polsko-niemieckie warsztaty  ogrodnicze, w których udziała biorą uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Mokrzeszowa, Zespołu Szkół Specjalnych ze Świdnicy oraz ze szkoły Peter-Lenne Schule z Berlina.

Page 1 of 33