Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

więcej aktualności

Tuesday, 20 December 2011 11:03

„Chcemy podarować…”

Rate this item
(0 votes)

Od ponad roku łączy nas przyjaźń z dziećmi i nauczycielkami z przedszkola „Lebensbaum” („Drzewo Życia”) z Aalen-Fachsenfeld w Badenii-Wirtembergii. Piszemy do siebie listy, wykonujemy ciekawe prace plastyczne dla naszych przyjaciół, wymieniamy się zdjęciami.

Już po raz drugi z rzędu w okresie adwentu została przeprowadzona w przedszkolu „Lebensbaum” piękna akcja pod hasłem „Chcemy podarować...”. Dzieci pod okiem rodziców i nauczycielek przygotowały upominki dla każdego przedszkolaka z Morawy. W pięknie, własnoręcznie oklejonych pudełkach znalazły się zabawki, słodycze, praktyczne drobiazgi, które wywołały niesamowitą radość naszych podopiecznych. Jak pięknie można pokazać dzieciom ideę niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują...

Akcja świąteczna nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc życzliwych ludzi. Kimś takim jest pan Andreas Busch, członek Rady Parafialnej w Aalen, który zajął się dotarczeniem 30 upominków do Morawy.

W imieniu całej społeczności przedszkola w Morawie bardzo dziękujemy za zorganizowanie tej wspaniałej akcji. Dzieciom, rodzicom i nauczycielkom z „Lebensbaum” życzymy wszystkiego najlepszego i szczęśliwego Nowego Roku!

Read 5397 times