Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury
  Mały Miś w świecie wielkiej literatury Uprzejmie informujemy, że nasze przedszkole w b.r. szkolnym bierze udział…
  Written on Saturday, 10 November 2018 08:06
 • Zabawy z gliną
  Zabawy z gliną Dzisiejszy dzień w przedszkolu należał do bardzo pracowitych. Zaraz po…
  Written on Thursday, 08 November 2018 19:41
 • Wycieczka do stadniny
  Wycieczka do stadniny Pod koniec października gościliśmy w Stadninie Koni „ Stragona” w…
  Written on Monday, 05 November 2018 20:00
 • Smakowite bułeczki - warsztaty kulinarne dla dzieci
  Smakowite bułeczki - warsztaty kulinarne dla dzieci Od października b.r. ruszyły warsztaty kulinarne w naszym przedszkolu. Te…
  Written on Monday, 05 November 2018 19:55
 • WARSZTATY Z DYNIĄ
  WARSZTATY Z DYNIĄ W dniu dzisiejszym, 31 października w przedszkolu odbyły się warsztaty,…
  Written on Thursday, 01 November 2018 14:52
więcej aktualności

Tuesday, 06 March 2018 09:37

"Woda źródłem życia i energii"- już wkrótce ruszamy…

Rate this item
(0 votes)

Już w od marca b.r. dzieci z przedszkola w Morawie wezmą udział w projekcie zatytułowanym ,,Woda źródłem życia i energii” - program z zakresu edukacji ekologicznej.

Powyższy projekt zrodził się pod wpływem zainteresowań dzieci przyrodą, występującym w pobliżu przedszkola stawem z charakterystyczną roślinnością wodną, rzeką Strzegomką. Podczas wycieczek i spacerów do pobliskiego parku, nad staw, dzieci zadają liczne pytania na temat środowiska przyrodniczego regionu, w którym mieszkają. W trakcie realizacji projektu dzieci będą mogły  w ciekawy sposób poszukać odpowiedzi na nurtujące je pytania, głównie o zagadnienia związane z wodą.

Projekt zakłada realizację różnorodnych zadań, dzięki którym zainteresujemy dzieci tematem znaczenia wody w życiu człowieka i jej ograniczonych zasobów.  Czekają na nas ciekawe wycieczki krajoznawcze, spotkania z interesującymi ludźmi, których praca związana jest z wodą. W maju wybierzemy się m.in. do Ekologicznej Oczyszczalni Ścieków, odwiedzimy Pijalnię wód w Szczawnie Zdroju. Planujemy też spotkanie z członkami miejscowego Klubu Wędkarskiego, w czerwcu zaś zajęcia rekreacyjne na basenie w Strzegomiu. Podsumowaniem będzie quiz wiedzy o wodzie podczas festynu w naszym ogrodzie przedszkolnym z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości.

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK w programie „Na dobry początek”.

Read 491 times Last modified on Tuesday, 06 March 2018 09:48