Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Monday, 27 January 2014 17:58

Historia potrafi zaskakiwać…

Rate this item
(1 Vote)

W miniony czwartek panią Melitte Sallai w Pałacu w Morawie odwiedził odwiedził Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu pan Tomasz Marczak oraz telewizja Teletop Sudety z okazji 100-lecia budynku strzegomskiego liceum, którego pani Melitta jest absolwentką. Była to pasjonująca rozmowa, w której pani Melitta wspominała czasy szkole. Nie obyło się bez wzruszających wspomnień pani Melitty, która opowiadała o młodzieńczych latach swojego życia. Pani Sallai udało się do dnia dzisiejszego przechować oryginalne świadectwa ukończenia poszczególnych klas, które zabrała ze sobą na spotkanie. Pani Melitta postanowiła przekazać swoje świadectwa na ręce pana Dyrektora Szkoły, które będą eksponatami historycznymi w szkole.

 

 

O tym, że historia potrafi zaskakiwać dowiedzieliśmy się już nie raz. Tak też  było w przypadku budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Do niedawna byliśmy przekonani, że budynek LO został wzniesiony w 1925 r. Jednak dzięki dociekliwości Piotra Bułakowskiego okazało się, że budynek powstał 1914r.  

Nie ma więc wątpliwości, że budynek Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu ma 100 lat! W związku z tym już 27 stycznia br., o godz. 11.30 odbyła się inauguracja obchodów tego niezwykłego jubileuszu. Swoje wspomnienia z lat szkolnych przywołała Melitta Sallai, absolwentka z 1941r.

Read 3772 times Last modified on Wednesday, 29 January 2014 09:09
więcej aktualności