Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Wednesday, 30 January 2019 18:39

Otwarcie zmodernizowanego obiektu wchodzącego w skład zespołu pałacowo - parkowego

Rate this item
(0 votes)

W miniony piątek, 25 stycznia  w Morawie odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego obiektu wchodzącego w skład zespołu pałacowo - parkowego.

- Dbamy o lokalne dziedzictwo, dlatego staramy się remontować kolejne budynki - mówi Marzena Muszyńska - Szwegler, prezes Pałac Morawa sp. z o.o.

Realizacja inwestycji możliwa była w ramach zadania pn. "Przebudowa zabytkowego budynku mieszkalnego w zespole pałacowym w Morawie z adaptacją piwnic na funkcje ekspozycyjne". Projekt dofinansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w ramach Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu". 

Celem operacji jest zwiększenie poziomu przedsiębiorczości spółki Pałac Morawa oraz rozwój oferty turystycznej na obszarze Gminy Strzegom oraz Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" poprzez przebudowę zabytkowego budynku mieszkalnego na funkcję dwóch mieszkań na wynajem oraz adaptacja piwnic na funkcje sal ekspozycyjnych oraz warsztatów ceramicznych.

- W wyremontowanym budynku będziemy organizować warsztaty ceramiczne, zarówno dla dzieci i młodzieży jak i seniorów. Ale także wystawy czy wernisaże. Planujemy również organizację warsztatów kulinarnych w oparciu o produkty lokalne, chociażby z wykorzystaniem czosnku niedźwiedziego. Zapraszam wszystkich do współpracy, chcemy aby nowy obiekt tętnił życiem - podsumowuje Marzena Muszyńska - Szwegler.

Read 1438 times
więcej aktualności