Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 22 August 2019 20:12

Świat okiem Seniora - warsztaty fotograficzne w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”

Rate this item
(1 Vote)

W ramach projektu  „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” , który realizowany jest przez Fundację św. Jadwigi w Morawie, w bloku AKTYWNY SENIOR odbywały się  warsztaty fotograficzne. W okresie od maja do lipca 2019 r. uczestnicy warsztatów spotykali się w plenerach dolnośląskich, by wrażliwością swojego oka ująć w obiektywie aparatu fotograficznego to, co ich zachwyciło i co chcieliby pokazać, zachować, uwiecznić.

Z inicjatywy prowadzącego, Krzysztofa Żarkowskiego, uczestnicy spotykali się m.in. w Książu, Palmiarni w Wałbrzychu, Sokołowsku, Strzegomiu, Świdnicy. Zdobywali także  miejsca, które pozwalały zachwycić się krajobrazem okolicznych gór z wież widokowych na Borowej i Trójgarbie.

Uczestnicy z warsztatów na warsztaty poznawali tajniki sztuki fotografowania i stawali się profesjonalistami w wykonywaniu zdjęć plenerowych. W spotkaniach tych nieodłącznym elementem jest osobiste zaangażowanie, wrażliwość na piękno otaczającego świata oraz pokora wobec przemijania, by uchwycić to, co nieuchwytne.  

"MOJA I TWOJA HISTORIA - Ocalić od zapomnienia" to projekt skupiający NIESAMOWITYCH LUDZI, ludzi z pasją, dzielących się swoimi doświadczeniami, przeżyciami, emocjami. Tym razem przekaźnikiem stał się obiektyw aparatu fotograficznego. Osobiste zaangażowanie naszych uczestników przekłada się na efekty warsztatów. Efektem tegorocznego projektu fotograficznego  będzie wydanie kalendarza oraz wystawa zdjęć. A już dziś zapraszam Państwa w podróż po naszych warsztatach, którą w formie filmu zaplanowała dla nas Krystyna Kuriata, uczestniczka warsztatów, fotografka z zamiłowania, kobieta z wrażliwym na otaczający świat  sercem i okiem. Z własnej inicjatywy przygotowała film, który wprowadza w atmosferę warsztatów.

Zapraszając Krzysztofa Żakowskiego do współpracy przy realizacji projektu „Moja i twoja historia - ocalić od zapomnienia” wiedziałam, że oddaję Seniorów w najlepsze ręce. Empatyczny, otwarty, spontaniczny szybko zdobył serca uczestników, doceniając zaangażowanie każdego z nich. Osobą wspierającą był syn Krzysztofa, Kuba, który jako wolontariusz towarzyszył Seniorom w przygodzie z aparatem oraz dronem. Warsztaty z dronem były innowacją i dostarczyły dodatkowych emocji i inspiracji.  

Warsztaty fotograficzne odbywały się w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Autorka tekstu : Alicja Przepiórska, koordynatorka projektu

Autorka filmu: Krystyna Kuriata, uczestniczka projektu

Read 1064 times Last modified on Thursday, 22 August 2019 20:22
więcej aktualności