Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Sunday, 29 September 2019 20:00

Drogi do Niepodległości pisane biografiami naszych rodzin

Rate this item
(0 votes)

Fundacja św. Jadwigi pozyskała dofinansowanie na realizację projektu, którego celem jest zachowanie wspomnień Seniorów o nich, ich rodzinach i o rodzinnych bohaterach, którzy walczyli na różnych polach: angażując się w walkę zbrojną, intelektualną, realizując projekty pozwalające zachować dzieła sztuki, kultury dla potomnych, działający na polu zachowania tradycji i regionalnej, angażując się w działania społeczne.

"Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin" to historia 10 mieszkańców Dolnego Śląska ich rodzin, która wplata się w historię odzyskiwania niepodległości przez Polskę i budowania polskości na ziemiach Dolnego Śląska a także stawania się przez nich Dolnoślązakami. W  projekcie weźmie udział 10 uczestników wieku 60 +, którzy podzielą się wspomnieniami, opowieściami o udziale członków swoich rodzin w wydarzeniach prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pierwszej części projektu odbędą się dwa warsztaty biograficzno-historyczne w Pałacu w Morawie, podczas których będziemy przygotowywać materiał filmowy związany z  naszymi osobistymi, rodzinnymi historiami. 

Warsztaty dla Seniorów odbędą się w dniach 19/20.10. oraz 26./27.10. 2019 r. w Pałacu w Morawie. Uczestnikom zapewniamy nocleg i wyżywienie. 

W drugiej części projektu zaplanowane są lekcje historyczne dla młodzieży, spotkanie ze świadkami czasu i wspólne oglądanie nagranego materiału filmowego. 

„Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin” to projekt skierowany do mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej, powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego, realizowany w partnerstwie z  Dziennym Domem Pobytu Senior Wigor w Strzegomiu oraz Zespołem Szkół w Strzegomiu realizuje w ramach programu Koalicje dla Niepodległej. 

Naszym celem jest przede wszystkim umieszczenie w świadomości mieszkańców Dolnego Śląska, że każdy z nas Dolnoślązaków poprzez swoją różnorodną historię rodzinną mógł mieć wpływ na budzenie się polskości, a przez to zachowywanie czy odzyskiwanie niepodległości przez Polskę.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Read 1881 times Last modified on Monday, 30 September 2019 17:52
więcej aktualności