Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Sunday, 03 November 2019 08:31

Pszczoły w niebezpieczeństwie

Rate this item
(0 votes)

Smacznie, zdrowo i aktywnie w Fundacji św. Jadwigi w Morawie!

Pod hasłem „Pszczoły w niebezpieczeństwie”, w dniach 21-26.10.2019 odbyła się polsko- rosyjsko-niemiecka wymiana młodzieży. W tych dniach, wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami z Rybnika, Svetlogorska i Heidenheim zastanawialiśmy się jak przeciwdziałać globalnemu problemowi, jakim jest masowe wymieranie pszczół i jak jemu przeciwdziałać. Przy okazji dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat pszczół oraz miodu, który zawdzięczamy właśnie im a bez którego od wieków nie wyobrażamy sobie życia. Mieliśmy szansę spróbować wiele przepysznych miodów i dowiedzieć się dlaczego miód jest dla nas niezastąpiony. Czas wolny wypełnialiśmy grami integracyjnymi, krajoznawczymi wycieczkami, przejażdżkami konnym i wiele innych. Zabawy było co nie miara!

Na te kilka dni zamieniliśmy nasz pałac na krainę miodem i mlekiem płynącą, zwłaszcza w przypadku pojawienia się u kogoś bólu gardła, bo choć pogoda dopisała to jednak chłodny wiaterek dał znać o sobie i zbliżającej się zimie.


Smutno się było żegnać po realizacji tak przyjemnego programu. Nasi dzielni uczestnicy wsiadali do swych autobusów ze łzami w oczach. Mamy nadzieję, że zapamiętają oni nasze cenne wskazówki a domki dla owadów, które sami budowali będą odtąd zamieszkiwane przez owady, które wspólnie będziemy chronić dla dobra całej planety.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Read 987 times Last modified on Sunday, 03 November 2019 08:36
więcej aktualności