Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Tuesday, 12 November 2019 07:38

I Bal Niepodległości w Pałacu w Morawie

Rate this item
(0 votes)

09.11.2019 r. w Pałacu w Morawie w siedzibie Fundacji św. Jadwigi w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” odbył się I BAL NIPEPODLEGŁOŚCI.

Nawiązując do polskiej tradycji, pięknej tradycji organizowania wyjątkowych bali z okazji ważnych świąt państwowych, spotkaliśmy się w Morawie, miejscu, w którym realizowany jest projekt, by Cieszyc się wspólnie i świętować obchody Dnia Niepodległości. Pałac w Morawie to miejsce wyjątkowe, ze względu osobę Pani Melitty Salai, symbolu pojednania, porozumienia i współpracy ponadnarodowej i międzypokoleniowej oraz ze względu na misję Fundacji.

09.11. świętowaliśmy wspólnie te same wartości, wolność, niepodległość, wspólnotę. 80 zgromadzonych Seniorów, uczestników projektu " Moja i twoja historia - ocalić od zapomnienia " radowało się z bycia razem,  z możliwości spotkania, zabawy, tańca, rozmowy. Przenieśliśmy się w lata 20, lata 30., czas kiedy po latach niewoli znów można było się cieszyć a powód był najznakomitszy - Wolność. Na pamiątkę roku 1918 każdy udekorowaliśmy nasze stroje biało-czerwonymi kotylionami. 11.11 to także czas świętego Marcina, który czynił dobro, pochylał się nad potrzebującymi, był też to dobry czas żeby podziękować za zaangażowanie i ich serce Wolontariuszom projektu " Moja i twoja historia -ocalić od zapomnienia" . Na stole królowała gęsina, na parkiecie twist a w sercach radość i poczucie wspólnoty. Można powiedzieć, że byliśmy w raju, bo właśnie zespół Raj czuwał nad oprawą muzyczną. Mamy zamiar spotykać się i świętować uroczyście odzyskanie Niepodległości co roku. Nasz pierwszy bal na długo pozostanie w sercach i pamięci Seniorów, którzy w ten wieczór byli znakomitymi gośćmi Pałacu w Morawie.

Bal odbył się w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Autor: Alicja Przepiórska autorka i koordynatorka projektu

Zdjęcia: Jacek Ślaziński, Alicja Przepiórska

Read 1351 times Last modified on Tuesday, 12 November 2019 07:42
więcej aktualności