Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Friday, 22 November 2019 18:41

Tydzień projektowy w Morawie, Polska, zajmujący się "naszą NATURĄ".

Rate this item
(0 votes)

W dniach 12-16 listopada 2019 r. 17 uczniów (cały klasa 7) ze Szkoły Nelsona Mandeli, państwowej szkoły międzynarodowej w Berlinie oraz 21 uczniów z Podstawowej Szkoły Społecznej w Świdnicy (uczniowie z klas 7 i 8) spotkało się w Palacu Morawa, aby się poznać i pracować nad wspólnym projektem z tematem “NATURE” na polu sztuk plastycznych i teatru.

Projekt otrzymał finansowe wsparcie przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży i odbył się już po raz czwarty. Językiem komunikacji był język angielski, którym posługują się wszyscy uczestnicy. Pałac Morawa ze swoimi przestronnymi pomieszczeniami i wspaniałym wyposażeniem, swoją historią i otaczającą przyrodą jest idealnym miejscem dla projektów międzykulturowych zwiększających świadomość naszej odpowiedzialności za świat.

W tym roku 41 uczniów pracowało nad tematem "naszej natury" jako z jednej strony kontrastujące ze sobą emocje (ludzka natura), a z drugiej strony zestawienie kontrastujących elementów sztuki, czyli przedmiotów wykonanych przez człowieka z materiałem naturalnym. Po zapoznaniu się z grami towarzyskimi, utworzono polsko-niemieckie grupy, by pracować równolegle nad scenami teatralnymi i złożonymi ze znalezisk dziełami sztuki. Wizyta w szkole w Świdnicy obejmowała zabawną grę testującą wiedzę o przyrodzie.

Pewnego popołudnia wszyscy uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy, aby przejąć pracę społeczną, pokazując swoją odpowiedzialność za fantastyczne miejsce jakim jest pałac Morawa. Półki w bibliotece były czyszczone, odkurzane i sortowane, pieczono ciasto, porządkowano skład artykułów biurowych, stworzono maski karnawałowe dla dzieci z przedszkola, wynaleziono grę towarzyską, grabiono liście w parku, posortowano i zebrano z parku drewniane gałęzie oraz przygotowano ognisko.

Ostatecznie wyniki zostały przedstawione publiczności, w tym Melitcie Sallai i otrzymały zasłużone brawa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Pożegnalna impreza ostatniego wieczoru miała na celu pożegnanie się ze sobą - jednak wszyscy mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się ponownie w tym magicznym miejscu.

Bernard Szulc (D)
Florentine Baumann (D)
Katarzyna Bajcar (PL)
Sylwia Lubieniecka (PL)

Read 1046 times Last modified on Friday, 22 November 2019 18:49
więcej aktualności