Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Wednesday, 29 January 2020 16:44

Podsumowanie projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”

Rate this item
(0 votes)

Drodzy Państwo , zapraszamy do odbycia z nami raz jeszcze podróży przez działania naszego projektu. Projekt pt. „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”  to projekt skierowany do osób starszych w celu ich aktywizacji społecznej, projekt wyjątkowy,  ponieważ stworzyliśmy w  nim warunki do spotkani drugiego człowieka, nauki,  rozwijania pasji i dobrej zabawy , przy nastawieniu, że każdy z naszych uczestników tworzy coś, co jest wyjątkowe – tworzy swoja historię. 

Nasze warsztaty (a było ich Rawie 400 godzin w trakcie całego projektu), to spotkanie z rękodziełem  (warsztaty rękodzielnicze, ceramiczne) ze sztuką ( teatralne, wyjścia do kina, teatru, muzeum i na koncert)), z przyrodą i ekologią (warsztaty hortiterapeutyczne, fotograficzne czy przewodnickie). To także przestrzeń na działania międzypokoleniowe (warsztaty dziennikarskie, teatralne) czy też spotkania ze znaczącymi Seniorami w ramach naszego cyklu Pałacowe Spotkania. Był też czas na smaki dzieciństwa podczas warsztatów kulinarnych. W ramach projektu każdy mógł sięgnąć do swojej historii, opowiedzieć ja na nowo, nadać je ciąg dalszy, ocalić od zapomnienia. Będziemy wracać do naszych wspólnie spędzonych chwil, do tego czego się nauczyliśmy, co poznaliśmy i co daliśmy od siebie. W takcie tego roku odwiedziliśmy Dzienny Dom Seniora w Strzegomiu, Przedszkole św. Jadwigi w  Morawie. Przeżyliśmy piękne momenty związane z tworzeniem wspólnoty. Pomocni byli w tym Seniorzy, którzy szkolili się, przygotowywali i pełnili rolę wolontariuszy i liderów projektu.

Chcąc ocalić od zapomnienia te wszystkie, ważne dla nas, momenty, zapraszamy do wspólnego obejrzenia filmu, którego autorem jest uczestnik projektu i wolontariusz Jacek Ślaziński.

Projekt  „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” realizowany był w Fundacji św. Jadwigi w Morawie  i dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Kliknij, aby obejrzeć film.

Read 919 times Last modified on Wednesday, 29 January 2020 17:08
więcej aktualności