Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 27 February 2020 18:15

Pierwsza zimowa akademia w Morawie

Rate this item
(1 Vote)

W dniach 18-23.02.2020 w Pałacu w Morawie zostało przeprowadzone polsko- niemieckie spotkanie dla młodzieży grającej na instrumentach smyczkowych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół muzycznych dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Prowadzącymi spotkanie były Zoya Nevgodovska- koncertująca skrzypaczka, kameralistka, od 2003 r. wykładowca w klasie skrzypiec w szkole wyższej Hochschule für Musik Hanns Eisler, od 2006r.  kieruje klasą skrzypiec dla wybitnie uzdolnionych oraz Magdalena Płociennik- nauczyciel dyplomowany w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu, wiceprezes Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu,

Spotkanie było bardzo intensywne. Każdego dnia odbywały się zarówno próby indywidualne, jak i w orkiestrze - w przeciągu 6 dni młodzi muzycy zagrali 3 koncerty: w piątek (21.02.2020) w Pałacu Morawa dla gości, kolejnego dnia w sobotę (22.02.2020), w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz na zakończenie projektu (23.02.2020) w Morawie, w przepięknej obstawie wiosennych kwiatów i zapachu hiacyntów, które w połączeniu z przepiękną muzyką klasyczną pozostawiają wrażenia jeszcze do dziś.

Cudowni i utalentowani uczestnicy Akademii spędzili 6 dni wspólnie realizując program międzynarodowej wymiany młodzieży, który umożliwia uczniom wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami z innych krajów. Przygotowanych zostało wiele zajęć integracyjnych i ruchowych, dzięki którym choć na chwilę można było odpocząć od intensywnych prób muzycznych. Byliśmy między innym w pobliskiej stadninie koni, w przypałacowym zabytkowym parku by poszukać (o dziwo) pierwszych znaków wiosny, zrobiliśmy wspólnie ognisko a także wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Bardzo ciepło będziemy wspominać tą jakże ważną, bo pierwszą Zimową Akademię Muzyczną i jak te piękne kwiaty wśród cudownej muzyki rozkwitamy i czekamy z utęsknieniem na projekt letni i naszych utalentowanych muzyków, by raz jeszcze dać się porwać pięknym dźwiękom muzyki.

Do zobaczenia wkrótce!

Projekt współfinansowany dzięki środkom Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Read 797 times Last modified on Thursday, 27 February 2020 18:21
więcej aktualności