Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Friday, 07 August 2020 09:36

Akademia Muzyczna w Morawie

Rate this item
(0 votes)

W dniach 19.07-02.08.2020 w Pałacu w Morawie odbyła się Akademia Muzyczna . Uczestnikami Akademii byli młodzi, utalentowani muzycy z Polski i Niemiec, którzy na co dzień uczęszczają do szkół muzycznych dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Uczestnicy Akademii zostali podzieleni na grupy: starsza grupa „Seniorów” prowadzona była pod okiem Zoi Nevgodovskiej- nauczycielki skrzypiec w Wyższej Szkole Muzycznej Musik Hochschule Hanns Eisler w Berlinie, młodsza grupa „Juniorów” prowadzona pod kierunkiem wrocławskiej skrzypaczki Magdaleny Płociennik. Każdego dnia odbywały się zarówno intensywne próby indywidualne, jak i w orkiestrze - w przeciągu 15 dni młodzi muzycy zagrali 3 koncerty: pierwszy w Kościele Zbawiciela w Strzegomiu, drugi w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju i trzeci koncert finałowy w Pałacu w Morawie zakończony piknikiem w przypałacowym ogrodzie dla uczestników i zaproszonych gości.

Mimo intensywnych prób muzycznych zorganizowaliśmy dla uczestników gry i zabawy integracyjne wykorzystujące techniki animacji językowej. Tzw. Bariery językowej jak gdyby i nie było! Wszyscy świetnie się bawiliśmy, chętnie uczestnicząc we wszystkich zajęciach. Wspólnie uczestniczyliśmy w grach sportowych zorganizowanych w pałacowym ogrodzie, tańczyliśmy do dźwięków zumby, jeździliśmy na basen, śpiewaliśmy przy ognisku, wychodziliśmy na spacery, a przede wszystkim poznawaliśmy siebie nawzajem, dzięki czemu nasze przyjaźnie sięgają teraz poza granice naszego Kraju.

Mówi się, że muzyka łączy ludzi i nasza grupa jest potwierdzeniem tych słów, wystarczyło pokazać uczestnikom z kim grają następny utwór a reszta już była czystym pięknem w postaci dźwięków wydobywających się ze skrzypiec… Jesteśmy oczarowani talentem uczestników kolejnej już zorganizowanej w naszym Pałacu Akademii Muzycznej. Wierzymy z całego serca w naszą misję, pracujemy dla wspólnej przyszłości i z podniesionym czołem pokazujemy rezultaty każdych międzynarodowych spotkań, a w szczególności tych, w których na pierwszym miejscu jest pasja i zaangażowanie młodych ludzi.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Read 885 times Last modified on Saturday, 12 September 2020 13:45
więcej aktualności