Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

 • Powitanie Wiosny
  Powitanie Wiosny Dziś w naszym przedszkolu pożegnaliśmy uroczyście zimę i przywitaliśmy tak…
  Written on Saturday, 27 March 2021 11:43
 • I Międzynarodowa wymiana online w Fundacji św. Jadwigi w Morawie
  I Międzynarodowa wymiana online w Fundacji św. Jadwigi w Morawie W dniach 26-28.02 i 12-14.03. 2021r. postanowiliśmy podjąć wyzwanie zmieniającego…
  Written on Wednesday, 17 March 2021 18:15
 • 8 marca Dzień Kobiet
  8 marca Dzień Kobiet Dziś wszyscy chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Dziewczynki…
  Written on Tuesday, 09 March 2021 15:53
 • Klocki lego
  Klocki lego Ryby z klocków LEGO w wykonaniu naszych dzieci.
  Written on Wednesday, 24 February 2021 09:25
 • Pirackie opowieści
  Pirackie opowieści Dziś w przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem,,Pirackie opowieści",…
  Written on Tuesday, 16 February 2021 09:20
więcej aktualności

Friday, 18 December 2020 17:48

Wolontariat w Fundacji św. Jadwigi

Rate this item
(0 votes)

Koniec roku to przede wszystkim najlepszy czas na refleksję, zastanowienie się co jest dla nas ważne i opracowanie planu na realizację swoich zamierzeń na przyszłość w jak najlepszy sposób. Ten rok nie tylko dla nas, ale i dla wszystkich był rokiem bardzo ciężkim, musieliśmy zmierzyć się z nieznanym i stawiać czoło nieplanowanym wyzwaniom. W tym roku nauczyliśmy się wiele i jeszcze bardziej doceniliśmy to co mamy. Kończąc ten rok, chcieli byśmy podzielić się z Państwem wszystkimi wydarzeniami związanymi z wolontariatem Europejskim, które mieliśmy zaszczyt przeprowadzić, a były to między innymi:

 • nauczanie języka niemieckiego w szkole podstawowej (klasy 4-8),
 • pomoc w opiece nad dziećmi oraz prowadzenie zajęć językowych w naszym przedszkolu,
 • udział w Seminarium Parkowym realizowanym w naszym zabytkowym parku,
 • opracowywanie planu pracy z grupami międzynarodowymi,
 • zorganizowanie zbiórki żywności dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy,
 • wypiekanie ciasteczek dla lokalnej społeczności i partnerów Fundacji,
 • przeprowadzenie warsztatów cukierniczych dla seniorów,
 • pomoc w przeprowadzeniu Mikołajek, śpiewanie kolęd w akompaniamencie pianina, przygotowanie poczęstunku dla dzieci,
 • tłumaczenie tekstów,
 • przygotowywanie projektów w wersji on-line

i wiele, wiele innych…

Jesteśmy przekonani, że udział w wolontariacie Europejskim daje niesamowite możliwości samorozwoju. My z naszej strony umożliwiamy naszym wolontariuszom wszystko co niezbędne, aby czuli się u nas jak najlepiej i razem dążymy do realizacji wspólnych celów Europejskiego Korpusu Solidarności.

Tegoroczne prace na rzecz wolontariatu rozpoczęły się w naszej Fundacji od października, a druga wolontariuszka przyjechała do nas 30 listopada 2020, mimo iż mieliśmy tak mało czasu, to zrobiliśmy już tak wiele. Dziękujemy serdecznie Elenie i Ewie za wspaniały wkład pracy na rzecz naszej Fundacji i całej lokalnej społeczności.

Zapraszamy serdecznie na naszą stronę Facebook: „Stwórzmy razem lepszą przyszłość”, gdzie na bieżąco informujemy o wydarzeniach związanych z działalnością wolontariuszy w Fundacji- https://www.facebook.com/palac.morawa.3/

Projekt realizowany dzięki funduszom Europejskiego Korpusu Solidarności- https://eks.org.pl/

Read 169 times Last modified on Friday, 18 December 2020 17:54

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności