Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Monday, 25 January 2021 19:37

Europejski wolontariat w Fundacji św. Jadwigi w Morawie

Rate this item
(0 votes)

Wspomaga działalność przedszkola oraz fundacji, uwielbia polskie pierogi i pochodzi z Berlina – mowa o wolontariuszce Elenie Lorenz, która bierze udział projekcie „Stwórzmy razem wspólną przyszłość” i gościła w Rozmowie Dnia Radia Sudety 24. W audycji wzięła udział także Ewelina Obidowska z Fundacji św. Jadwigi w Morawie.

- Organizatorem projektu, z inicjatywy Komisji Europejskiej, jest Europejski Korpus Solidarności, a realizację prowadzi Fundacja św. Jadwigi. Program umożliwia młodzieży rozwijanie zainteresowań, włączenie się w działania na rzecz innych, a także na postawienie pierwszych kroków na drodze kariery zawodowej – wskazała Ewelina Obidowska.

Celem programu jest zaangażowanie młodzieży w projekty, które promują wartości europejskie i solidarność społeczną.

- Jesteśmy przekonani, że udział w wolontariacie europejskim daje niesamowite możliwości samorozwoju. Z naszej strony udostępniamy wolontariuszom wszystko co niezbędne, aby czuli się u nas jak najlepiej i razem dążymy do realizacji wspólnych celów Europejskiego Korpusu Solidarności – dodała Ewelina Obidowska.

O projekcie pozytywnie wypowiada się niemiecka wolontariuszka, która odnalazła w Morawie drugi dom i wspiera międzynarodową działalność fundacji. Elena rozkochała się także w polskiej kuchni, w tym w pierogach.

- Na początku nie wiedziałam, jak jest w Polsce. Teraz widzę, że między naszymi narodami nie ma różnic – mówiła na antenie Elena Lorenz.

Ewelina Obidowska zaprosiła w audycji do udziału w projekcie kandydatów na wolontariuszy z Polski i opowiedziała o planach oraz przedsięwzięciach Fundacji św. Jadwigi na 2021 rok.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji: link

Read 491 times Last modified on Monday, 25 January 2021 19:43
więcej aktualności