Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Wednesday, 17 March 2021 18:15

I Międzynarodowa wymiana online w Fundacji św. Jadwigi w Morawie

Rate this item
(0 votes)

W dniach 26-28.02 i 12-14.03. 2021r. postanowiliśmy podjąć wyzwanie zmieniającego się świata i systemu pracy i przenieść nasze działania do strefy wirtualnej. Wydarzeniem, które zostało zrealizowane był coroczny cykl spotkań międzynarodowych w ramach Muzycznej Akademii w Morawie. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy szkoły muzyczne z Ukrainy i Niemiec, Polscy muzykanci stacjonarnie uczestniczyli w wymianie.

Mimo, iż planowo nasze spotkania zaplanowano na 6 dni, to od strony organizacyjnej zdradzimy, że było ich dużo więcej. Podczas spotkania przygotowawczego w lutym, a nawet jeszcze po nim zostało przeprowadzonych wiele konferencji sprawdzających połączenie internetowe, omówienie niezbędnych ćwiczeń i zajęć muzycznych i tych z animacji językowej. Dużo się działo, a najwięcej stresu odczuwaliśmy pierwszego dnia! Spotkania online mają do siebie to, że wszystko może się zdarzyć bo przecież nie wiemy, czy zaproszeni będą mogli poświęcić nam czas, czy ich połączenie internetowe będzie wystarczające i wiele, wiele innych. Nie mniej jednak spotykaliśmy się każdego dnia wszyscy razem, z uśmiechami na buziach wykonywaliśmy dużo zajęć animacyjno- językowych. Uczyliśmy się nowych języków i ukraińskich liter! Każda grupa przygotowywała informacje na temat swojego pięknego Kraju, zobaczyliśmy ręcznie wyszywany ukraiński stój ludowy, same najpiękniejsze miejsca w Niemczech, a grupa Polska reprezentując swój kraj nie zapomniała o swoich nauczycielach i ustawiła ich na samej liście swojej prezentacji  Mimo zaplanowanych zajęć merytorycznych, każdego dnia wymiany uczniowie brali zajęcia muzyczne z nauczycielami z każdego kraju, co było niezwykle wzbogacającym doświadczeniem dla wszystkich. Ćwiczenia muzyczne były przygotowane dla każdego uczestnika indywidualnie, ale również w duetach. Zwieńczeniem spotkania, był koncert online zorganizowany ostatniego dnia wymiany. Chętni, którzy chcieli zaprezentować nowo nabyte umiejętności muzyczne łączyli się z nami z dowolnego miejsca, niektórzy ze swoich domów, niektórzy ze szkoły wspólnie z nauczycielami, lub samodzielnie. Opanowane przez nas i uczestników umiejętności korzystania z platformy internetowej umożliwiły prawie bezproblemowe przeprowadzenie transmisji. Jedynym problemem, który spotkaliśmy na swojej drodze było odtworzenie filmu z nagrana przesłanego przez jedną z uczestniczek. Link do filmu został udostępniony na czacie spotkania, aby każdy uczestnik mógł jeszcze raz go posłuchać.

Mimo potężnych wyzwań, udało nam się zrealizować nasze cele i zamierzenia. Będziemy sentymentalnie wspominać to spotkanie. Już teraz staramy się udoskonalać nasze umiejętności i kontynuować spotkania w możliwych do wykonania sposobach.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, do której ślemy ogromne podziękowania za współpracę.

Read 454 times
więcej aktualności