Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 19 August 2021 14:26

Kolejna edycja Letniej Muzycznej Akademii zakończona

Rate this item
(0 votes)

W dniach 24.07.- 08.08.2021 odbyło się międzynarodowe spotkanie młodzieży z Polski i z Niemiec. Podczas spotkania uczestnicy rozwijali swoje umiejętności muzyczne, uczestniczyli w przygotowanych grach i zabawach animacyjnych, wyjeżdżali na wycieczki, oraz cieszyli się z możliwości wspólnego spędzania czasu.

Cała wymiana przebiegała bardzo aktywnie. Spotkanie rozpoczęliśmy od ustalenia regulaminu, przedstawienia instytucji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, dzięki której możliwe było spotkanie i wspólnie opracowaliśmy plan działania na następne 15 dni. Każdego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzycznych indywidualnie, oraz w międzynarodowych duetach i orkiestrach. Piękny dźwięk skrzypiec prowadzonych przez uczestników słychać było w każdym zakamarku pałacu. Oprócz codziennych lekcji i wspólnych zajęć animacyjno- językowych spędzaliśmy wspólnie czas na spacerach, przy ognisku, podczas zajęć tanecznych z profesjonalnym instruktorem, na basenie i na lodach w mieście, a także na koniach! Na prośbę uczestników zorganizowaliśmy przejażdżki konne pod okiem profesjonalisty, każdy kto miał chęć i odwagę mógł poczuć jak to jest jeździć na koniu. Bawiliśmy się cudownie, co róż wymyślaliśmy nowe zabawy i każdego dnia uczyliśmy się nowych słów w języku sąsiada.

Głównymi wydarzeniami muzycznymi były:

  • 30.07.2021r. Koncert Laureatów o nagrodę św. Jadwigi w Szczawnie zdroju połączony z koncertem uczestników Letniej Akademii Muzycznej w Morawie.
  • 04.08.2021r. Wyjazd na koncert do Kościoła Pokoju w Świdnicy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego.
  • 05.08.2021r. Koncert Letniej Akademii Muzycznej w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu.
  • 07.08.2021r. Koncert Finałowy w Pałacu Morawa.

Z wielką dumą w sercu wspominamy to wydarzenie. Cieszymy się ogromnie z możliwości przeprowadzenia tak pięknego wydarzenia.Serdecznie dziękujemy instytucją dofinansowującym spotkanie: Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Senatu Berlińskiemu, oraz Fundacji Sandorff Stiftung.

Read 213 times Last modified on Thursday, 19 August 2021 14:33

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności