Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Wednesday, 15 September 2021 10:21

Terapia ogrodowa na Dolnym Śląsku

Rate this item
(0 votes)

Ogród jako miejsce i narzędzie dla osób niepełnosprawnych. Projekt ten, finansowany przez Aktion Mensch, trwał 2 lata z powodu pandemii i został pomyślnie zakończony we wrześniu 2021 roku.

W ramach inicjatywy start-up (3.10.2019) wykładowcy opracowali projekt cyklu seminariów dla pedagogów, terapeutów, psychologów i ogrodników oraz utworzenia ścieżki terapeutycznej w parku w Morawie w celu wdrożenia metody terapeutycznej z wykorzystaniem przyrody dla osób niepełnosprawnych, chorych i dzieci na Dolnym Śląsku.

Dzięki profesjonalnej współpracy wykładowców znanej na całym świecie niemieckiej organizacji GÄRTEN HELFEN LEBEN (GHL) oraz polskiej profesor Agnieszki Krzymińskiej udało się przeprowadzić 3 seminaria oraz seminarium online. 15 uczestników otrzymało międzynarodowy certyfikat w dniu 4 lipca 2021 r. po złożeniu interesujących zadań. Dzięki pracy ogrodnika zatrudnionego w grudniu 2019 r. powstała ścieżka terapeutyczna z różnymi instalacjami. Urządzono pachnącą rabatę z różami oraz przyjazne dla osób niepełnosprawnych miejsce do pracy w ogrodzie. Projekt był wspierany przez uczniów z Peter-Lenne-Schule (OSZ Berlin).

Zdjęcia zostają te same, proszę jeszcze o sprawdzenie rozmiaru logo zamieszczonych w załączeniu wiadomości oraz zmniejszenie logo Fundacji, tak aby było widoczne :) Dodatkowo przesyłam jeszcze jedno zdjęcie do załączenia.

Read 434 times Last modified on Friday, 15 October 2021 12:41
więcej aktualności