Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Monday, 20 December 2021 10:02

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świdnicy

Rate this item
(0 votes)

W dniu 14 grudnia 2021 r. gościliśmy w Pałacu w Morawie, siedzibie Fundacji św. Jadwigi uczniów wraz z nauczycielką ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy. Podczas spotkania opowiedzieliśmy uczniom o działalności Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz o polsko-niemieckich projektach realizowanych przez naszą Fundację.

Jedną z atrakcji programu było pieczenie pierniczków i ciasteczek, zgodnie z polskimi i niemieckimi recepturami. Nasza praktykantka Flora z Drezna, której pobyt jest finansowany ze środków PNWM opowiedziała o niemieckich zwyczajach związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem.

Upiekliśmy, udekorowaliśmy i zapakowaliśmy pokaźną ilość ciasteczek, które uczniowie przekażą na aukcję charytatywną na rzecz powstającej kliniki psychiatrii dziecięcej.

Wspólna praca zarówno nam jak i młodzieży przyniosła wiele satysfakcji i radość, że swoimi działaniami możemy lepiej wspierać inicjatywy społeczne. Wszystkim uczestniczącym w spotkaniu dziękujemy za zaangażowanie i cudowną atmosferę szczególnie w tym przedświątecznym czasie, pełnym magii i miłości. Spotkanie zorganizowaliśmy w ramach realizacji projektu "Latarnie PNWM"

#latarniePNWM #PNWM #DPJWLeuchttürme

Read 80 times
More in this category: « Miłość to niebo na ziemi

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności