Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 09 June 2022 14:51

Polsko-niemieckie seminarium nt. Sztuka i religia średniowiecza i doby nowożytnej na Przedgórzu Sudeckim

Rate this item
(0 votes)

W Pałacu w Morawie od 6 do 11 czerwca 2022 r. odbywa się polsko-niemieckie seminarium nt. „ Sztuka i religia średniowiecza i doby nowożytnej na Przedgórzu Sudeckim.

Organizatorami seminarium jest Zakład Historii Sztuki Renesansu i Reformacji Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Teologii Historycznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze oraz Uniwersytet w Siegen.

Studenci z Polski i Niemiec mają okazję zapoznać się z najciekawszymi obiektami związanymi ze sztuką i religią średniowiecza i doby nowożytnej na Przedgórzu Sudeckim, takimi jak: synagoga w Dzierżoniowie, prawosławna kaplica w Sokołowsku, opactwo cystersów w Krzeszowie, Kościół Pokoju w Świdnicy i inne. Podczas seminarium studenci wysłuchają ciekawych wykładów prof. Jana Harasimowicza, prof. Andreasa Hoffmanna, prof. Udo Strätera i prof. Marcina Wodzińskiego, który opowie o Żydach i ich materialnym dziedzictwie na Śląsku.

Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Diecezja Wrocławska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Biskup Diecezji Świdnickiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego ks. Marka Mendyka.

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Read 70 times Last modified on Thursday, 09 June 2022 17:34
więcej aktualności