Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Friday, 01 July 2022 16:18

Projekt polsko-niemiecki „Zachować pamięć” Łódź- Lachendorf realizowany w dniach 13.06-17.06.2022r

Rate this item
(0 votes)

W dniach 13.06 - 17.06.2022 r. gościliśmy w siedzibie naszej Fundacji uczniów z niemieckiej szkoły Immanuel-Kant-Gymnasium w Lachendorf i polskich z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

Spotkanie rozpoczęliśmy od ustalenia regulaminu i omówienia programu, a także tematyki projektu “Zachować pamięć”. Następnie, uczestnicy podzielili się z nami swoimi oczekiwaniami wobec spotkania - mamy nadzieję, że udało się je zrealizować. W asyście animatorów językowych przystąpiliśmy do gier i zabaw integracyjnych, które pomogły zbudować dobrą atmosferę w grupie i pozbyć się barier komunikacyjnych.

W trakcie wymiany uczniowie w grupach polsko-niemieckich brali udział w warsztatach związanych z tematyką projektu, podczas których weszli w rolę dziennikarzy. Efektem ich prac jest audycja radiowa, artykuł do gazety oraz film ze spotkania. Uczestniczyli również w wycieczce do Miejsc Pamięci – odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, aby przybliżyć warunki życia obozowego, a następnie udali się do Książa, gdzie przeszli przez podziemia oraz zamek, który podczas II wojny światowej pełnił funkcję w nazistowskiej siedziby. Zwiedzili także miasto Świdnica z Kościołem Pokoju, wpisanym na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, a dodatkowo - Sztolnie Walimskie “Riese”. Uczniowie brali udział w spotkaniu z panią Melittą Sallai, która wystąpiła w roli świadka czasu.

W trakcie spotkania młodzież poznała zagadki pałacu należącego do Fundacji św. Jadwigi oraz, dzięki spacerom, pałacowego parku. W ciągu tygodnia nie zabrakło animacji językowych, podczas których grupa mogła się lepiej poznać. Wsparcie animatorów językowych, zapewniło dobrą komunikację, swobodną atmosferę i poczucie przynależności, które było korzystne dla uczestników.

Projekt finansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Read 89 times
więcej aktualności