Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Wednesday, 27 July 2022 17:42

Zaproszenie na recital "Wśród dźwięków Morawy"

Rate this item
(0 votes)

Zapraszamy na recital „Wśród dźwięków Morawy”, który w muzyczny sposób opowiada o pięknie przyrody i miłości. Recital odbędzie się w Pałacu w Morawie, który w naturalny i szlachetny sposób uzupełnia muzykę i słowa śpiewane o wizualne doznania estetyczne. Podczas recitalu usłyszymy utwory polskich i niemieckich kompozytorów: Richarda Wagnera, Fryderyka Chopina, Bolko von Hochbegra, Mieczysława Karłowicza i Stanisława Niewiadomskiego.

Wykonawcy:

Agnieszka Rehlis, mezzosopran. Uważana, za jedną z najwybitniejszych mezzosopranistek swojego pokolenia. Jej bogaty repertuar operowy i koncertowy sprawia, że artystka czuje się doskonale zarówno na scenie jak i na estradzie. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, związana wiele lat z Operą Wrocławską i Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Śpiewa na wielu znamienitych festiwalach w kraju i za granicą.

Kamil Grabowski, pianista, dyrektor festiwalu „Dni Hochbergowskie” w Zamku Roztoka, dr sztuki, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Łodzi. Założyciel i członek tria fortepianowego KREATIV. Jako pomysłodawca i kierownik artystyczny programu MKiDN „Kultura w sieci” wraz z Iwoną Sobotką i Agnieszką Rehlis dokonał historycznego nagrania pieśni kompozytor Bolko von Hochberga w Zamku w Roztoce. Oboje artyści pochodzą z Jeleniej Góry.

Wydarzenie finansowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp wolny.

Read 39 times
więcej aktualności