Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

W dniu 14 grudnia 2021 r. gościliśmy w Pałacu w Morawie, siedzibie Fundacji św. Jadwigi uczniów wraz z nauczycielką ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy. Podczas spotkania opowiedzieliśmy uczniom o działalności Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz o polsko-niemieckich projektach realizowanych przez naszą Fundację.

Tuesday, 14 December 2021 07:29

Miłość to niebo na ziemi

W dniu 12 grudnia 2021 roku w Fundacji św. Jadwigi odbył się koncert adwentowy pod tytułem: "Miłość to niebo na ziemi". Wystąpili uczestnicy corocznej Akademii Muzycznej w Morawie oraz śpiewaczki z klasy wokalnej prof. Katarzyny Dondalskiej z Uniwersytetu Sztuki w Szczecinie, Marta Bochenek i Yana Hudzovska. Na fortepianie towarzyszył im Kamil Piotr Grabowski, dyrektor festiwalu "Dni Hochbergowskie". Inicjatorką koncertu była Zoya Nevgodovska, wieloletnia kierownik artystyczna Akademii Muzycznej w Morawie.

W dniach 29 listopada - 4 grudnia w naszym miejscu spotkań Morawa odbył się drugi moduł szkolenia trójstronnego (niemiecko-francusko-polskiego) dla liderów grup młodzieżowych.

W dniach 10-14.11.2021 została przeprowadzona polsko- niemiecka wymiana młodzieży, naszymi gośćmi byli uczniowie ze szkół z Berlina i Szkoły Społecznej w Świdnicy.

Friday, 15 October 2021 12:42

Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!

W dniach 03 - 09 października 2021 r. zrealizowano finansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży międzynarodowe seminarium parkowe, spotkanie młodych uczniów z berlińskiej "Peter-Lenne-Schule" i Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie na temat parku przyrodniczego i ogrodnictwa. Spotkanie w ramach projektu "Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!" ma na celu przygotowanie młodzieży ze szkół zawodowych do pracy w zawodzie ogrodnika. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zdobycia nowych, przydatnych doświadczeń zawodowych, poznania specyfiki zawodu, nabycia praktycznych umiejętności od pracowników Fundacji, którzy uczestniczyli w wymianie, a także nauczenia się nowych technik pracy od swoich kolegów w międzynarodowych zespołach.

Sympozjum Sztuki „Było, jest i będzie. W procesie” odbyło się w Pałacu Morawa w terminie 30.08-07.09.2021. Sympozjum zakończyło się kameralnym wernisażem-spacerem po terenie Pałacu i Parku. Przed nami jeszcze wystawa prac i dokumentacji w Galerii Za Szkłem w budynku głównym ASP przy pl. Polskim 3/4 we Wrocławiu, na którą serdecznie zapraszamy od 27 września do 17 października 2021.

Wednesday, 15 September 2021 10:21

Terapia ogrodowa na Dolnym Śląsku

Ogród jako miejsce i narzędzie dla osób niepełnosprawnych. Projekt ten, finansowany przez Aktion Mensch, trwał 2 lata z powodu pandemii i został pomyślnie zakończony we wrześniu 2021 roku.

W Pałacu w Morawie rozpoczęło się kolejne, piąte już sympozjum sztuki pt. „Było, jest i będzie”. Miejscem działań artystów jest nie tylko Pałac, ale również Park. Tegoroczny temat: „W procesie” ma zachęcić artystów do działań performatywnych w połączeniu z tworzeniem obiektów materialnych, dźwiękowych, działań efemerycznych, dokumentacji oraz wykładów dotyczących sztuki. Zamiarem artystów jest poszerzenie pola eksploracji miejsca o nowe sposoby obrazowania i twórczej ekspresji. Motywem przewodnim Sympozjum jest szeroko rozumiany proces twórczy, zbieranie danych, konstruowanie dokumentacji, które w zamyśle zainicjują rozwiązania artystyczne.

W dniach 24.07.- 08.08.2021 odbyło się międzynarodowe spotkanie młodzieży z Polski i z Niemiec. Podczas spotkania uczestnicy rozwijali swoje umiejętności muzyczne, uczestniczyli w przygotowanych grach i zabawach animacyjnych, wyjeżdżali na wycieczki, oraz cieszyli się z możliwości wspólnego spędzania czasu.

Page 1 of 15

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności