Sprawozdania OPP


Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 05 April 2012 11:34

Wielkanocne śniadanie w przedszkolu

Rate this item
(0 votes)

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Raniutko w  Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

Również w przedszkolu rodzinnie spędziliśmy święta. W Wielki Czwartek urządziliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbasy, ,, baby wielkanocnej”, stroików z bazi i bukszpanu - symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci zaprezentowały program artystyczny związany z tradycjami wielkanocnymi, śpiewały piosenki…

Po śniadaniu,  jak co roku wyruszyliśmy do parku w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego.

Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.

Read 13305 times