Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 14 June 2018 12:23

Czy ryby śpią?

Rate this item
(0 votes)

W dniu 8.06.2018r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z wędkarzami z Koła Wędkarskiego  w Strzegomiu. Spotkanie miało miejsce nad stawem w Morawie.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką sportu wędkarskiego, ze środowiskiem wodnym w jakim żyją ryby oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Prezes Koła Wędkarskiego Pan Tadeusz Chmieliński i Pan Stanisław Pomykała przypomnieli dzieciom, jak należy zachować się nad wodą podczas wędkowania. Opowiedzieli o swoich fascynujących przygodach wędkarskich, metodach połowów i życiu podwodnym ryb. Dzieci poznawały  niektóre gatunki ryb występujące w naszych stawie i rzece Strzegomce. Poruszona została także tematyka ochrony wód i otaczającego nas środowiska. Chcąc  przybliżyć dzieciom wędkarstwo Panowie zaprezentowali sprzęt i rekwizyty potrzebne do łowienia ryb. Przedszkolaki obejrzeli przeróżne sztuczne przynęty, spławiki, wędki, podbieraki, kołowrotki i inne akcesoria.                                                                                                                                              

Bardzo dziękujemy za  interesujące i pouczające spotkanie oraz upominki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego w naszym przedszkolu pt. „Woda źródłem życia i energii” dofinansowanym przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek”.

Read 1377 times

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności