Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Friday, 03 July 2015 07:44

Pożegnanie z przedszkolem

Ze śpiewem na ustach i łezką w oku 25.06.2015 r. pożegnaliśmy kończący się już rok przedszkolny 2014/2015, a powitaliśmy nadchodzące wakacje! Nasi wychowankowie kończący  przedszkolną  edukację  zaprezentowały pożegnalny program artystyczny. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Gorące podziękowania od pani dyrektor odebrali  również rodzice, którzy angażowali się w pracę na rzecz przedszkola. Kolejną niespodzianką był wspólnie przygotowany poczęstunek.

Sunday, 28 June 2015 11:32

Przedszkolaki na scenie

W niedzielę 21.06.2015 r. podczas obchodów Święta Granitu Strzegomskiego na profesjonalnej scenie dzieci z grupy „Biedroneczki" oraz „Żabki" zaprezentowały układy taneczne do piosenek: "Kolorowa tęcza" oraz „Misia A Misia B". Świetny występ przedszkolaków na długo pozostanie w naszej pamięci.

Moc wrażeń i atrakcji doświadczyły dzieci na sali zabaw „Bajka” w Świdnicy. „Bajka” to miejsce, gdzie przedszkolaki miały okazję choć na chwilę przenieść się do krainy zabawy i rozrywki. Suchy basen z piłeczkami, tory przeszkód, dmuchany zamek, samochody oraz mega klocki były dla dzieci wielką frajdą.

Thursday, 25 June 2015 20:30

Przedszkolaki we wrocławskim ZOO

Piękna pogoda, lwy i żyrafy przywitały dzieci z przedszkola w Morawie. Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach Afrykarium.  Afrykarium to nie tylko ryby, ale również inne zwierzęta związane z czarnym lądem, m.in. hipopotamy, krokodyle, płaszczki i żółwie wodne. Przedszkolaki spacerując po wrocławskim ZOO oglądały żubry, niedźwiedzie, słonie Z lekkim niepokojem, ale i z zaciekawieniem podglądały foki, ryby, węże i kameleony.  Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok dzieci dały popis wręcz cyrkowych akrobacji.

Saturday, 06 June 2015 09:24

Rzepka na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dzieciom niespodziankę. Wystąpili w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. „ Rzepka”.  Kunszt aktorski rodziców,  oryginalne stroje wzbudziły zachwyt wśród dzieci i przybyłych gości. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.   Wspólna zabawa w ogrodzie, poczęstunek , radość i uśmiech na twarzach dzieci były dopełnieniem tego wyjątkowego dnia .

 

Tuesday, 02 June 2015 13:48

Kocham Cię mamusiu

Z małym poślizgiem 27 maja uroczyście obchodziliśmy „ Dzień Mamy". Wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci były wspaniałym prezentem. Po życzeniach, uściskach i całuskach był czas na słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką była również krótka, multimedialna prezentacja wypowiedzi dzieci pt. „ Za co kocham mamusię".

Friday, 29 May 2015 08:05

Lebensbaum - Drzewo życia

W ramach nawiązanej przed trzema laty współpracy z przedszkolem ewangelickim „Lebensbaum” - Fachsenfeld w Niemczech, gościliśmy w Morawie nauczycielki z tamtejszej placówki. Dla przypomnienia, inicjatorem pierwszych kontaktów był pan Andreas Busch z Aalen, przyjaciel przedszkola ,, Lebensbaum.” To za jego pośrednictwem i uprzejmości przekazywaliśmy sobie nawzajem fotografie, albumy z  pracami plastycznymi, krótkie informacje z życia przedszkola, upominki.

Friday, 29 May 2015 07:49

Wycieczka do biblioteki

W maju przedszkolaki z Morawy odwiedziły Bibliotekę Miejską w Strzegomiu. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby „zaprzyjaźnić „ dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze.   Panie bibliotekarki opowiedziały  o swojej pracy, zapoznały dzieci  z zasadami zachowania się  w bibliotece, ze sposobem wypożyczania książek. Pokazały również pokaźny księgozbiór  przeznaczony specjalnie dla dzieci. Przedszkolaki  wzięły udział w zabawach plastycznych i ruchowych.

Friday, 22 May 2015 20:12

Śpiew oceanu

W  majowy rejs po morzach i oceanach zabrali nas artyści z „Filharmonii na wesoło”. W klimacie żeglugi, pirackich opowieści i morskich potworów dzieci poznały piosenki, rytmy muzyki towarzyszące dalekomorskim wyprawom.

Page 1 of 4