Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

 • Powitanie wiosny
  Powitanie wiosny Topienie Marzanny to już niemodny zwyczaj i szkodliwy dla przyrody.
  Napisano piątek, 20 marzec 2015 18:24
 • Ekologiczna Marzanna
  Ekologiczna Marzanna Warsztaty z udziałem rodziców w grupie „ Żabki”.
  Napisano czwartek, 19 marzec 2015 22:27
 • Zwiastuny wiosny
  Zwiastuny wiosny W grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt.…
  Napisano środa, 18 marzec 2015 15:52
 • Bal w przedszkolu
  Bal w przedszkolu Karnawał to okres zimowych balów, zabaw. Jest atrakcyjną i bardzo…
  Napisano czwartek, 19 luty 2015 19:59
 • Filharmonia na wesoło
  Filharmonia na wesoło „Wśród fal Amazonki" – to tytuł styczniowej audycji muzycznej. Rytmiczne…
  Napisano środa, 11 luty 2015 21:30
więcej aktualności
poniedziałek, 10 wrzesień 2012 12:26

O przedszkolu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

O NASZYM PRZEDSZKOLU

W miesiącu marcu przeprowadzamy nabór dzieci do przedszkola. Pierwszeństwo w naborze mają dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Zapraszamy zainteresowanych, badź prosimy o kontakt telefoniczny. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja

Przedszkole św. Jadwigi w Morawie jest placówką niepubliczną, charytatywną. Organem prowadzącym jest Fundacja św. Jadwigi. Placówka podlega nadzorowi Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Do przedszkola uczęszcza co roku 30 dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym, z terenu gminy Strzegom. Rodzice nie ponoszą miesięcznych kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Na zlecenie Fundacji św. Jadwigi codziennie rano mikrobus przywozi dzieci do przedszkola, a po południu odwozi je do miejsca zamieszkania.

Opiekę nad dziećmi sprawują dwie nauczycielki. Pomaga im wolontariuszka z Niemiec, pracująca od września b.r. w Fundacji św. Jadwigi przez kolejne 10 miesięcy w ramach Europejskiego Programu „Młodzież dla Europy " Lisa Krawietz.

Zgodnie z art. 90 Ustawy o Systemie Oświaty z 07.09.1991 r. z późniejszymi zmianami i zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Strzegomia przedszkolu przyznana została na rok 2014 subwencja oświatowa w wysokości 457,67 zł miesięcznie na dziecko. Dodatkowym źródłem utrzymania naszego przedszkola są darowizny z Niemiec i Polski.

Przedszkole posiada dobre warunki lokalowe, funkcjonalne sale zabaw, duży ogród przedszkolny. Sale do zabaw mają charakter kącików, ośrodków zainteresowań zgodnie z metodą Marii Montessori.

Czytany 7268 razy