Pałac Morawa

stara wersja

 • Koncert kwartetów smyczkowych
  Koncert kwartetów smyczkowych Serdecznie zapraszamy na koncert kwartetów smyczkowych, który odbędzie się w…
  Napisano czwartek, 31 lipiec 2014 16:20
 • Młodzież muzykuje w Morawie
  Młodzież muzykuje w Morawie Sześciu młodych muzyków ze szkoły muzycznej Musikgymnasium Schloß Belvedere z…
  Napisano czwartek, 24 lipiec 2014 10:36
 • Hura, wakacje!
  Hura, wakacje! 24. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzieci pożegnały…
  Napisano piątek, 04 lipiec 2014 21:00
 • Słoneczne dni w przedszkolu…
  Słoneczne dni w przedszkolu…  Gdy upał na dworze i żar się z nieba leje,…
  Napisano piątek, 04 lipiec 2014 20:55
 • Rozśpiewany teatr
  Rozśpiewany teatr Kolejne majowe spotkanie z muzykami z „Filharmonii na wesoło” dotyczyło…
  Napisano środa, 02 lipiec 2014 23:51
więcej aktualności

O przedszkolu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

O NASZYM PRZEDSZKOLU

W miesiącu marcu przeprowadzamy nabór dzieci do przedszkola. Pierwszeństwo w naborze mają dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Zapraszamy zainteresowanych, badź prosimy o kontakt telefoniczny. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja

Przedszkole św. Jadwigi w Morawie jest placówką niepubliczną, charytatywną. Organem prowadzącym jest Fundacja św. Jadwigi. Placówka podlega nadzorowi Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Do przedszkola uczęszcza co roku 30 dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym, z terenu gminy Strzegom. Rodzice nie ponoszą miesięcznych kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Na zlecenie Fundacji św. Jadwigi codziennie rano mikrobus przywozi dzieci do przedszkola, a po południu odwozi je do miejsca zamieszkania.

Opiekę nad dziećmi sprawują dwie nauczycielki. Pomaga im wolontariuszka z Niemiec, pracująca od września b.r. w Fundacji św. Jadwigi przez kolejne 10 miesięcy w ramach Europejskiego Programu „Młodzież dla Europy " Lisa Krawietz.

Zgodnie z art. 90 Ustawy o Systemie Oświaty z 07.09.1991 r. z późniejszymi zmianami i zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Strzegomia przedszkolu przyznana została na rok 2014 subwencja oświatowa w wysokości 457,67 zł miesięcznie na dziecko. Dodatkowym źródłem utrzymania naszego przedszkola są darowizny z Niemiec i Polski.

Przedszkole posiada dobre warunki lokalowe, funkcjonalne sale zabaw, duży ogród przedszkolny. Sale do zabaw mają charakter kącików, ośrodków zainteresowań zgodnie z metodą Marii Montessori.

Czytany 4750 razy Ostatnio zmieniany sobota, 01 marzec 2014 21:02