Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

 • Cicha noc…
  Cicha noc… Jasełka bożonarodzeniowe, to uroczystość, która zawsze ma swój nastrój, jest…
  Written on Monday, 02 January 2017 19:06
 • Zaczytane przedszkole…
  Wielką niespodzianką dla naszych przedszkolaków były odwiedziny pań: Eli i…
  Written on Monday, 19 December 2016 22:24
 • Witaj Mikołaju!
  Do naszego przedszkola często przybywa dużo miłych gości, ale dziś…
  Written on Monday, 12 December 2016 17:30
 • Teatr ,, Kropa „- bajki inne niż wszystkie...
  Teatr ,, Kropa „- bajki inne niż wszystkie... Witajcie dzieciaki! Nasze przedstawienie zapowiada dzisiaj radosne bzyczenie! – tak…
  Written on Tuesday, 29 November 2016 17:08
 • Listopadowe spotkanie z Filharmonią…
  Listopadowe spotkanie z Filharmonią… W listopadowym spotkaniu z ,,Filharmonią na wesoło” przenieśliśmy się do…
  Written on Saturday, 26 November 2016 10:30
więcej aktualności

Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /home/morawa/domains/morawa.org/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264
Monday, 10 September 2012 12:26

O przedszkolu

Rate this item
(3 votes)

O NASZYM PRZEDSZKOLU

W miesiącu marcu przeprowadzamy nabór dzieci do przedszkola. Pierwszeństwo w naborze mają dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Zapraszamy zainteresowanych, badź prosimy o kontakt telefoniczny. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja

Przedszkole św. Jadwigi w Morawie jest placówką niepubliczną, charytatywną. Organem prowadzącym jest Fundacja św. Jadwigi. Placówka podlega nadzorowi Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Do przedszkola uczęszcza co roku 30 dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym, z terenu gminy Strzegom. Rodzice nie ponoszą miesięcznych kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Na zlecenie Fundacji św. Jadwigi codziennie rano mikrobus przywozi dzieci do przedszkola, a po południu odwozi je do miejsca zamieszkania.

Opiekę nad dziećmi sprawują dwie nauczycielki. Pomaga im wolontariuszka z Niemiec, pracująca od września b.r. w Fundacji św. Jadwigi przez kolejne 10 miesięcy w ramach Europejskiego Programu „Młodzież dla Europy " Lisa Krawietz.

Zgodnie z art. 90 Ustawy o Systemie Oświaty z 07.09.1991 r. z późniejszymi zmianami i zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Strzegomia przedszkolu przyznana została na rok 2014 subwencja oświatowa w wysokości 457,67 zł miesięcznie na dziecko. Dodatkowym źródłem utrzymania naszego przedszkola są darowizny z Niemiec i Polski.

Przedszkole posiada dobre warunki lokalowe, funkcjonalne sale zabaw, duży ogród przedszkolny. Sale do zabaw mają charakter kącików, ośrodków zainteresowań zgodnie z metodą Marii Montessori.

Read 14879 times