26 lutego

0 comments

Pierwsza zimowa akademia w Morawie

26 lutego, 2020


W dniach 18-23.02.2020 w Pałacu w Morawie zostało przeprowadzone polsko- niemieckie spotkanie dla młodzieży grającej na instrumentach smyczkowych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół muzycznych dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Prowadzącymi spotkanie były Zoya Nevgodovska– koncertująca skrzypaczka, kameralistka, od 2003 r. wykładowca w klasie skrzypiec w szkole wyższej Hochschule für Musik Hanns Eisler, od 2006r.  kieruje klasą skrzypiec dla wybitnie uzdolnionych oraz Magdalena Płociennik– nauczyciel dyplomowany w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu, wiceprezes Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu,

Spotkanie było bardzo intensywne. Każdego dnia odbywały się zarówno próby indywidualne, jak i w orkiestrze – w przeciągu 6 dni młodzi muzycy zagrali 3 koncerty: w piątek (21.02.2020) w Pałacu Morawa dla gości, kolejnego dnia w sobotę (22.02.2020), w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz na zakończenie projektu (23.02.2020) w Morawie, w przepięknej obstawie wiosennych kwiatów i zapachu hiacyntów, które w połączeniu z przepiękną muzyką klasyczną pozostawiają wrażenia jeszcze do dziś.

Cudowni i utalentowani uczestnicy Akademii spędzili 6 dni wspólnie realizując program międzynarodowej wymiany młodzieży, który umożliwia uczniom wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami z innych krajów. Przygotowanych zostało wiele zajęć integracyjnych i ruchowych, dzięki którym choć na chwilę można było odpocząć od intensywnych prób muzycznych. Byliśmy między innym w pobliskiej stadninie koni, w przypałacowym zabytkowym parku by poszukać (o dziwo) pierwszych znaków wiosny, zrobiliśmy wspólnie ognisko a także wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Bardzo ciepło będziemy wspominać tą jakże ważną, bo pierwszą Zimową Akademię Muzyczną i jak te piękne kwiaty wśród cudownej muzyki rozkwitamy i czekamy z utęsknieniem na projekt letni i naszych utalentowanych muzyków, by raz jeszcze dać się porwać pięknym dźwiękom muzyki.

Projekt współfinansowany dzięki środkom Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>