Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Friday, 15 October 2021 12:42

Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!

W dniach 03 - 09 października 2021 r. zrealizowano finansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży międzynarodowe seminarium parkowe, spotkanie młodych uczniów z berlińskiej "Peter-Lenne-Schule" i Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie na temat parku przyrodniczego i ogrodnictwa. Spotkanie w ramach projektu "Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!" ma na celu przygotowanie młodzieży ze szkół zawodowych do pracy w zawodzie ogrodnika. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zdobycia nowych, przydatnych doświadczeń zawodowych, poznania specyfiki zawodu, nabycia praktycznych umiejętności od pracowników Fundacji, którzy uczestniczyli w wymianie, a także nauczenia się nowych technik pracy od swoich kolegów w międzynarodowych zespołach.

Sympozjum Sztuki „Było, jest i będzie. W procesie” odbyło się w Pałacu Morawa w terminie 30.08-07.09.2021. Sympozjum zakończyło się kameralnym wernisażem-spacerem po terenie Pałacu i Parku. Przed nami jeszcze wystawa prac i dokumentacji w Galerii Za Szkłem w budynku głównym ASP przy pl. Polskim 3/4 we Wrocławiu, na którą serdecznie zapraszamy od 27 września do 17 października 2021.

Wednesday, 15 September 2021 10:21

Terapia ogrodowa na Dolnym Śląsku

Ogród jako miejsce i narzędzie dla osób niepełnosprawnych. Projekt ten, finansowany przez Aktion Mensch, trwał 2 lata z powodu pandemii i został pomyślnie zakończony we wrześniu 2021 roku.

W Pałacu w Morawie rozpoczęło się kolejne, piąte już sympozjum sztuki pt. „Było, jest i będzie”. Miejscem działań artystów jest nie tylko Pałac, ale również Park. Tegoroczny temat: „W procesie” ma zachęcić artystów do działań performatywnych w połączeniu z tworzeniem obiektów materialnych, dźwiękowych, działań efemerycznych, dokumentacji oraz wykładów dotyczących sztuki. Zamiarem artystów jest poszerzenie pola eksploracji miejsca o nowe sposoby obrazowania i twórczej ekspresji. Motywem przewodnim Sympozjum jest szeroko rozumiany proces twórczy, zbieranie danych, konstruowanie dokumentacji, które w zamyśle zainicjują rozwiązania artystyczne.

W dniach 24.07.- 08.08.2021 odbyło się międzynarodowe spotkanie młodzieży z Polski i z Niemiec. Podczas spotkania uczestnicy rozwijali swoje umiejętności muzyczne, uczestniczyli w przygotowanych grach i zabawach animacyjnych, wyjeżdżali na wycieczki, oraz cieszyli się z możliwości wspólnego spędzania czasu.

Wyniki III Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego o nagrodę św. Jadwigi

Tuesday, 27 July 2021 14:19

Zaproszenie na koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert! Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i muzykę profesjonalnym poziomie.

Saturday, 17 July 2021 16:39

Prelekcje historyczne

W dniu 15.07.2021r. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prelekcjach historycznych organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Świebodzicach. Podczas naszego wystąpienia opowiedzieliśmy o aktualnościach związanych z funkcjonowaniem naszej Fundacji, o wszystkich międzynarodowych przedsięwzięciach przez nas organizowanych związanych w dużej mierze z Polsko Niemiecką Współpracą Młodzieży.

Tuesday, 22 June 2021 18:54

Latarnie PNWM

Szanowni Państwo, cieszymy się z możliwości ogłoszenia, że Fundacja św. Jadwigi otrzymała dofinansowanie na realizację projektu w ramach programu LATARNIE PNWM.

Page 1 of 14

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności